This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Sat Jan 19 4:05:41 2019 / +0000 GMT

Уапсен Русин во Турција кој планирал напад на американски авиони
Турската безбедносна служба уапсила руски државјанин кој наводно планирал напад со беспилотно летало на американски авиони во воздушната база Инџирлик, јавува телевизијата „Хабертурк“.

Како што е наведено, станува за збор за Ренато Бакијев, кој е осомничен за членство во таканаречената Исламска држава.

Руската амбасада во Анкара засега не го коментира случајот.

Post date: 2017-08-10 13:12:56
Post date GMT: 2017-08-10 11:12:56
Post modified date: 2017-08-10 13:20:48
Post modified date GMT: 2017-08-10 11:20:48

Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. MS Word saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com