This page was exported from Meta.mk [ http://meta.mk ]
Export date: Tue Jul 17 21:22:11 2018 / +0000 GMT

Пожарот кај Кондово ставен под контрола
Големиот пожар кој синоќа избувна во близина на селото Кондово во Општина Сарај е ставен под контрола и нема опасност по куќите во селото за кои постоеше закана да бидат зафатени од огнот, соопштија денеска од Град Скопје.

Оттаму информираат дека на терен интервенирале повеќе од 40 пожарникари, со неколку противпожарни возила, како и голем број лица и механизација од Јавното претпријатие „Комунална хигиена“, кои цела ноќ го гаснеле пожарот и не дозволиле огнената ситхија да ги зафати куќите во Кондово.

Екипите на скопската противпожарна бригада ќе интервенираат на терен до целосното гаснење на пожарот, додаваат од Град Скопје.
Post date: 2017-08-13 11:11:53
Post date GMT: 2017-08-13 09:11:53
Post modified date: 2017-08-13 11:11:53
Post modified date GMT: 2017-08-13 09:11:53
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com