fbpx

Жена нападната од четири кучиња во скопската населба Илинден

-

Четири кучиња вчераутро нападнале жена во скопската населба Илинден, при што едно ја каснало за грбот, а откако паднала, другите кучиња ја влечеле, информира МВР.

Џ.Б.(38), жителка на населбата, пријавила дека била нападната околу 7.30 часот додека се движела по ул.19.

Ја спасиле минувачи, кои ги избркале кучињата, а потоа жената побарала помош во Ургентен центар, каде и е констатирана телесна повреда и е пуштена на домашно лекување.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Владата одлучи професионалните возачи побрзо да добијат пасоши

Министерот за транспорт и врски денеска по владината седница се пофали дека владата донесе одлука за воспоставување на брза лента за издавање на патни документи за сите професионални возачи. Како...