fbpx

Законот за специјален обвинител прво низ комисии, па на пленарна седница

-

Пратениците го изгласаа предлогот за дневен ред според кој на денешната пленарана седница треба да се дебатира и да се усвои Законот за Јавно обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите.

Моментално пратениците се на пауза и наскоро трееба да почне расправата во Законодавно-правната комисија. Пратениците повторно на седница треба се вратат во 15.30 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицаец од Крушево исфрлил во ѓубре доверливи документи

Полициски службеник од Крушево исфрлил во ѓубре службени материјали сместени во картонски кутии, а меѓу кои имало и документи со одреден степен на класификација, соопшти Министерството за внатрешни работи...