fbpx

Времето денеска сончево со умерена облачност

-

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, вели прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). УВ индексот ќе изнесува 8.

Утринските температури се движат од 9 до 18 Целзиусови степени, а дневните ќе изнесуваат меѓу 27 и 33 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура изнесуваше 16 Целзиусови степени, а највисоката дневна ќе достигне 30 степени.

Од утре следува период на стабилно и потопло време.Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...