fbpx

Времето денеска сончево и топло, со температура до 33 степени

-

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со слаб ветер претежно од југоисточен правец. По одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла.

Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 9 до 17 Целзиусови степени, а дневната од 28 до 33 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до 14 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне до 32 степена.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...