fbpx

Водовод и канализација денеска ги проверува шахтите и ја чисти атмосферската канализација

-

Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје соопшти дека од утрово биле повторно на терен, вршат проверка и чистење на шахтите и сливниците, дел од атмосферската канализација по големото и силно невреме кое го зафати скопскиот регион вчера.

Оттаму велат дека интервенирале на сите улици во градот и на критичните места:

 • бул. Гоце Делчев кај Мавровка и кај МРТВ,
 • подвозникот кај Стоковна куќа Мост,
 • бул. Никола Карев,
 • ул. Востаничка,
 • ул. Димо Хаџи Димов,
 • ул. Павел Шатев,
 • ул. Методија Андонов Ченто,
 • кај подвозникот кај хотел Александар Палас,
 • бул. АСНОМ,
 • ул. Ѓорче Петров,
 • ул. Народни Херои,
 • бул. Јане Сандански,
 • ул. Финска,
 • ул. Мариовска,
 • ул. 14 Декември,
 • Христо Татарчев,
 • бул. Киро Глигоров кај Бриколаж,
 • ул. Павел Шатев,
 • бул. Кочо Рацин,
 • бул. Александар Македонски,
 • клучката кај хотел Континентал,
 • бул. Филип Втори Македонски,
 • бул. 8ми Септември,
 • ул. Бутелска,
 • ул. Џон Кенеди,
 • ул. Цветан Димов,
 • бул. Србија,
 • бул. 3-та Македонска Бригада,
 • ул. Јордан Мијалков, во Припор итн.

„Во моментов состојбата е нормализирана, но со цел превенирање на такви и слични ситуации, како и овозможување на непрекината функционалност на атмосферската канализација, екипите на претпријатието, остануваат на терен, на целата територија на град Скопје“, велат од ЈП Водовод и канализација.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...