fbpx

Во Скопје вчера сообраќајците регистрирале 95 сообраќајни прекршоци

На територијата на градот Скопје изречени се вкупно 95 мерки, меѓу кои по четири мерки за непочитување на брзината на движење и управување возило под дејство на алкохол, девет санкции за возење без возачка дозвола, 16 мерки за користење на мобилен телефон, девет санкции за минување на затворен сигнал - црвено светло, итн

-

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) вчера продолжил со сообраќајните контроли, при што се изречени дури 95 мерки за прекршоци во сообраќајот.

На територијата на градот Скопје изречени се вкупно 95 мерки, меѓу кои по четири мерки за непочитување на брзината на движење и управување возило под дејство на алкохол, девет санкции за возење без возачка дозвола, 16 мерки за користење на мобилен телефон, девет санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, итн.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Може да се раскине кој било договор, прашање е цената

Ванковска делумно точно оценила дека раскинувањето на договорите со Бугарија и Грција „е лесно“ и „малку потешко“. Но, нејзината проценка колку лесно или колку тешко се раскинуваат билатералните и...