fbpx

Украина: Снајперист пукал во врховниот државен обвинител

-

Властите во Украина соопштија дека вчера од снајперска пушка е стрелано во врховниот државен обвинител Виктор Шокин. Нападот се случил во моментот додека Шокин бил во својот кабинет, а како што соопштуваат, го спасиле стаклата кои се отпорни на куршуми.

Медиумите јавуваат дека украинскиот врховен државен обвинител вчера се наоѓал во својот кабинет со соработниците кога од снајпер се истрелани три куршуми.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицаец од Крушево исфрлил во ѓубре доверливи документи

Полициски службеник од Крушево исфрлил во ѓубре службени материјали сместени во картонски кутии, а меѓу кои имало и документи со одреден степен на класификација, соопшти Министерството за внатрешни работи...