fbpx

Твитерџиите разочарани, бараат „план Б“ за спас на ГТЦ

-

Социјалните мрежи се преполни со пораки на разочарување поради неуспешноста на референдумот за зачувување на автентичноста на изгледот на Градскиот трговски центар.

Дел од твитер-заедницата сè уште не може да поверува дека битката против барокното решение за ГТЦ не успеа и се надева дека постои „план Б“ за спас на објектот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Поројни дождови ќе има и деновиве, предупредува УХМР

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека поради присуство на влажна и нестабилна воздушна маса, денеска и во следните денови повторно ќе има честа појава на пороен дожд и грмежи,...