fbpx
Таг: млечен ресторан

таг: млечен ресторан

МВР: Идентификуван осомничениот за убиството во казино кај Млечниот ресторан

Министерството за внатрешни работи (МВР) информираше дека го идентификувало идентитетот на убиецот на маж во казиното кај Млечен ресторан во скопската населба Капиштец. Скопјанецот  Џ.С., на возраст од 44 години, доби кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, казниво по член 123 од Кривичниот законик. Убиството се случило на 31 март 2023 година, околу 08...

Убиен маж во казино кај Млечниот ресторан во Тафталиџе

Утрово околу осум часот во близина на Млечниот ресторан во Тафталиџе, пред казино бил убиен маж од Арачиново, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Според информациите од полицијата, во 08.05 часот, во казино лоцирано на булеварот „М.Т.Гологанов“ кај Млечен ресторан, пријавено е пукање, при што Н.А. (46) од с. Арачиново подлегнал на повредите. Полицијата го има оградено просторот околу казиното каде...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...