fbpx
Таг: коко

таг: коко

(Видео) Шимпанзото Коко го прослави 26-тиот роденден со вкусна торта

Популарното шимпанзо Коко наполни 26 години, а вработените во Зоолошката градина Скопје му приредија вкусно изненадување. „Роденденот го прослави заедно со својата Зоо негувателка Билјана со која се родени на ист ден. Подароци и торти направени од ориз, јатки и овошје покрај славеникот, добија и останатите шимпанза“, објавија од Зоо Скопје. „Среќен 26-ти роденден Коко. И понатаму да бидеш најсакан од сите нас, особено од екипата што се грижи...

Спортските терени на основните училишта во Куманово се „за жалење“, не се приоритет за институциите

Спортските терени во некои основни училишта во Куманово се во лоша состојба, без услови, а во неколку училишта има недостаток на простор и спортска опрема. Учениците бараат подобри услови,...