fbpx

Zaev: LSDM do të siguroj respektimin e profesionit të gazetarisë

-

Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE nuk duan mediume të lira. Mediume të kontrolluara dhe të varura për qytetarë të kontrolluar, ky është qëllimi i Nikolla Gruevskit. Për këtë, gënjeshtrat e mediumeve pro- qeveritare janë paguar me milionë euro, para të qytetarëve, deklaroi në konferencë shtypi në Strumicë, kreu i LSDM-së, Zoran Zaev.

“Frika te Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE është frika nga e vërteta, të cilën do ta mësojnë qytetarët. Pa rregullimin dhe pastrimin e listave zgjedhore s’mund të ketë zgjedhje korrekte dhe demokratike. Mediumet e lira janë qëllimi kryesor i LSDM-së. Për këtë, me pushtet të ri LSDM do t’u garantoj gazetarëve lirinë e duhur”- tha Zaev.

Ai shtoi se LSDM do të siguroj respektim të profesionit të gazetarëve dhe liri të qëndrimeve.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.