fbpx

Taleski: Shtëpia e oficerëve do të shndërrohet në shtëpi kulture

-

Shtëpia e oficerëve do të shndërrohet në shtëpi kulture, ku do të mbahen ngjarje të ndryshme kulturore, shfaqje teatri dhe koncerte, deklaroi kryetari i komunës së Manastirit, Vladimir Taleski.

“Në periudhën e kaluar Shtëpia e oficerëve kishte labirinth kompetencash, por tani do të mund të mbrohet në mënyrën më të mirë nga rëndësia e madhe kulturore dhe historike. Këto ditë kishte reagime të ndryshme nga qytetarët, por VMRO DPMNE tregoi se ka vesh që të dëgjoj zërin e popullit” tha Taleski.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.