fbpx

VMRO- DPMNE : Shilegov të përgjigjet për qiratë skandaloze

-

Petre Shilegov të dal dhe të përgjigjet  të paktën për çështjet që  kanë të bëjnë personalisht me të, bënë thirrje  sot nga LSDM-ja.

Ja ne për shembull, ftojmë Shilegovin, kur tashmë po hesht për qiranë që merr për pronë që nuk ekziston, të përgjigjet për skandalin  e katër kompanive të paraqitura në banesën e tij  në bulevardin Kuzamn Josifovski Pitu nr.19/5-4 në Shkup.  Sidomos është  e dyshimtë që këto dy kompani, janë të vendosura në banesën e tij, janë në pronësi nga Sllovenia dhe Abu Dabi, dhe për këtë Shilegov nuk ka dorëzuar marrëveshje për qira, e as  zbulon se sa qira paguajnë këto dy kompani- deklaroi sot në konferencën për shtyp Aleksandar Stojkosk, deputet në Kuvendin e Republikë së Maqedonisë.

Nga VMRO- DPMNE-ja pyesin cila është veprimtaria e vërtet e këtyre dy kompanive, të cilat janë paraqitur në  banesën e Shilegovit?

Nga LSDM-ja u  kundërpërgjigjen me kumtesë duke pyetur  pse Gruevski, Stavresvki dhe Janakiveski dëshirojnë personalisht nga Petre Shilegov, para të gjithë opinionit publik në Maqedoni të marrin përgjigjet e pyetjeve me të cilat manipulojnë nëpër konferenca për shtyp?

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.