fbpx

VMRO DPMNE për “Titanik”: Nuk do të mbështesim punë joligjore dhe jokushtetuese

-

““VMRO DPMNE fiton besimin nga qytetarët në 10 vitet e fundit në bazë të projekteve dhe rezultateve të matshme. Ky besim s’mund të kontestohet me kurrfarë obstruksione dhe afera të fabrikuara. Përkundrazi, ky besim është më i fortë dhe do të dëshmohet në zgjedhjet e ardhshme”, thuhet në reagimin e partisë në pushtet pas konferencës së sotme të shtypit të Prokurorisë speciale publike, prej ku u njoftuan se janë hapur procedura hetimore kundër ish ministrave Jankulloska dhe Janakieski dhe për sekretarin e Qeverisë, Kiril Bozhinovski.

“VMRO DPMNE fiton besimin nga qytetarët në 10 vitet e fundit në bazë të projekteve dhe rezultateve të matshme. VMRO DPMNE-ja votoi dhe mbështeti zgjedhjen e prokurorisë speciale publike. Por, fatkeqësisht gjatë periudhës së kaluar ishim dëshmitarë të deklaratave të pamatura nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev i akuzuar në disa raste penale- juridike, në të cilat ai i paralajmëronte hapat e prokurorisë speciale publike. Me këtë, në mënyrë drastike është shkelur kredibiliteti i institucionit dhe u hodh hije në profesionalizmin dhe paanshmërinë e saj”- thuhet në njoftimin e tyre.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.