fbpx

VMRO DPMNE heqin dorë nga funksionarët e përmendur në “bomba”?

-

Funksionarët e VMRO DPMNE-së të përmendur në “bombat” e kreut të LSDM-së, Zoran Zaev nuk kanë mundësi të jenë në listat e deputetëve- janë komentet e njerëzve nga radhët politike në Manastir.

Zoran Ilioski, deputet aktual dhe anëtar i Komitetit ekzekutiv të VMRO DPMNE-së, të cilin e dëgjuam në një prej “bombave” për Manastirin, mohon se partia ka marrë vendim të tillë.

“Vendim partiak për këtë çështje s’ka. Këto janë biseda të kota se politikanët e përmendur në “bombat” kanë më pak mundësi të gjenden në listat e deputetëve” tha për “Meta” Ilioski.

Ai mohon që në parti të jetë biseduar për emra apo për atë se kush mund të mos gjendet në listën e deputetëve në njësinë e pestë zgjedhore.

“Sipas përvojës së deritanishme, listat mbyllen në ditën e dorëzimit, kështu që nuk dihet kush mund të jetë në to” tha Ilioski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.