fbpx

Video regjistrimet nga arrestimi i Boshkosit zhduken nga interneti

-

Video- regjistrimet dhe tekstet nga kontributet e gazetarëve gjatë arrestimit të Lube Boshkoskit më 6 qershor 2011, janë zhdukur nga faqet e internetit të televizioneve që në atë kohë në mënyrë bombastike informimin për ngjarjen para restorantit “Vodenica”.

Dje ekipi i Janevës shpalosi aksionin më të ri me titull “Tortura” për tejkalim të kompetencave gjatë arrestimit të Lube Boshkoskit.

Gjatë kërkimit në internet, titujt e këtyre kontributeve mund të gjenden, por kur klikohen ato çojnë nëpër faqe të zbrazëta të ndryshme apo në ndonjë ueb faqe që përmban gabime apo se përmbajtja nuk ekziston.

Video- regjistrimet nga arrestimi i Boshkoskit mund të gjenden në servisin e videove “Youtube”. Një pjesë e video shënimeve janë vendosur në kanalet e shfrytëzuesve privat. Vetëm në kanalin e “Pres 24” edhe më tej ka qasje videoja e arrestimit, por jo edhe në faqen zyrtare të portalit.

Në video regjistrimin e “Pres 24” dhe “Kanal 5” në Youtube në mënyrë eksplicite tregohet arrestimi i Boshkoskit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.