fbpx

KQ i LSDM-së mbështet zgjidhjet kadrovike të qeverisë kalimtare

-

Këshilli qendror i LSDM-së mbrëmë njëzëri dha mbështetje për të gjitha nominimet e ministrave dhe zëvendës- ministrave: Oliver Spasovski për ministër i brendshëm, Frosina Remenski për ministre e punës dhe politike sociale, Aleksandar Kiracovski për zëvendës ministër i shoqërisë informatike dhe administratë, Kire Naumov për zëvendës –ministër i financave dhe Lupço Nikollovski për zëvendës-ministër i bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomizimit me ujëra.

“Është e qartë për të gjithë, futemi në Qeveri si korrigjues i pushtetit, me qëllim që të sigurojmë garanci për zgjedhje korrekte dhe demokratike në interes të qytetarëve të RM-së” tha kryetari i LSDM, Zoran Zaev.

KQ mbrëmë njëzëri zgjodhi nën-kryetarin Damjan Mançevski për shef të shtabit zgjedhor të kësaj partie.

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.