fbpx

Pas takimit me Zaev, liderët në takim të përbashkët me Han

-

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev arriti në takim me Radmilla Sheqerinskën, Renata Deskovskën, Damjam Mançevskin dhe Oliver Spasovskin.

Më herët, komisari Han  u takua me kryeministrin Gruevski dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.

Kryeministrit shoqëri i bënë ministri i jashtëm Nikolla Poposki, zëvendës ministri i drejtësisë Biljana Brishkovska, ministri i shëndetësisë NIkolla Todorov dhe shefi i kabinetit të kryeministrit, Martin Protogjer.

Pas takimeve dypalëshe për orën 18 është caktuar takim i liderëve të komisarit evropian me kryetarët e katër partive më të mëdha në Maqedoni.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.