fbpx

Nëse do ta merr PSP rastin “Sopoti” do të vendos Këshilli i prokurorëve publik

-

A do t’ia dorëzoj Prokurorisë Speciale dhe Katica Janevës, Prokuroria Themelore për krim të organizuar lëndën për rastin “Sopoti” do të varet nga Këshilli i prokurorëve publik. Nga Prokuroria për “Meta” konfirmuan se e kanë marrë kërkesën e PSP-së por janë drejtuar deri te Këshilli i prokurorëve publik dhe kanë kërkuar nga ai që të prononcohet nëse lënda duhet t’i jepet PSP-së.

Nga Prokuroria Themelore për krim të organizuar thonë se për këtë e kanë njoftuar edhe PSP-në.

Specialja sot njoftoi se më 4 nëntor nga Prokuroria Themelore kanë kërkuar lëndën për rastin “Sopoti” që të vendosin në kjo lëndë bën pjesë në kompetencën e tyre, duke pasur parasysh “bisedën e publikuar nga komunikimet e përgjuara lidhur me rastin”.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.