fbpx

Në Maqedoni dje kanë hyrë 3.673 refugjatë

-

Në Maqedoni dje kanë hyrë 3.673 shtetas të huaj, raporton Ministria e Punëve të Brendshme.

Prej tyre 1.741 burra, 725 gra dhe 911 fëmijë.

Janë dhënë gjithsej 296 vërtetime për të kërkuar azil edhe të fëmijëve që udhëtojnë pa prindërit.

Sipas nënshtetësisë  më shumë ka shtetas nga Siria – 1.570, Iraku – 1.174 dhe nga Afganistani – 929.

 

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.