fbpx

LSDM: Investimet reale të Gruevskit janë Mercedesi, parcelat dhe provizionet

-

Në gusht të vitit të kaluar, Nikolla Gruevski, hodhi një lopatë dhe njoftoi ndërtimin e një zone të re industriale në Radovish. Sot, pas 15 muajsh, në vend të zonës industrial në Radovish toka është bosh dhe me një vrimë të gërmuar. Dhe kështu, nuk ka as fabrika dhe vende të reja pune, ku LSDM-ja e akuzoi një deklaratë VMRO e Gruevskit.

“Ky është një tjetër dëshmi e zonave virtuale industriale të cilat janë premtuar nga Nikolla Gruevski, por siç duket përpjekjet e tija janë të pa suksesshme për të manipuluar qytetarët. Vet Ministri njoftoi se qeveria do të investojë 11 milion euro në këtë zonë virtuale tani ai duhet të përgjigjet se ku janë parat”, pyet LSDM-ja.

“Qytetarët nuk i besojnë Nikolla Gruevskit. Edhe Banka Kombëtare njoftoi se në tremujorin e tretë të këtij viti, se në vend kanë hyrë vetëm 8.5 milionë euro investime të huaja. Me anë të këtyre të dhënave, Banka Kombëtare ka konfirmuar zyrtarisht e investimeve të huaja në Maqedoni ka shumë pak “, deklarojnë nga LSDM-ja.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.