fbpx

PLD-ja mbështeti vendimin e LSDM-së për “bombat”

-

Kryetari i PLD-së, Goran Milevski ofroi mbështetjen e plotë të partisë së tij rreth demaskimit të mënyrës së qeverisjes së këtij pushteti, ndërkohë që dënoi përpjekjen e Prokurorisë që t’i pengojë mediat që t’i publikojë ato.

“E patë se tërë bashkësia ndërkombëtare është e habitur nga veprimet e Prokurorisë. Nëse këtë e bëjnë me urdhër të qeverisë, iu bëjmë thirrje që ta respektojnë të drejtën. Askush nuk ka të drejtë të ngulfattë të drejtën e shprehjes, ndaj mediat t’i publikojnë materialet që do ta diskreditojnë qeverinë dhe do të dëshmojnë mënyrën e deritanishme të qeverisjes së saj”, deklaroi kryetar i PLD-së Goran Milevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.