fbpx

Kostovski: Gjyqësori gjatë kohës së LSD-së ka prekur fundin

-

“LSD njëherë veç më e ngeci dhe e partizoi gjyqësorin me riemërimin e 600 gjykatësve, të cilët i kishin kaluar filtrat e tyre partiak”, ka thënë në konferencë shtypi Darko Kostovski nga VMRO DPMNE-ja, si reagim ndaj intervistës së kreut të LSDM-së, Zoran Zaev për “Radio Evropa e Lirë”.

Sipas tij, gjyqësori tashmë ka prekur fundin.

“Tash Zaevi tenton të realizoj skenarin e njëjtë vetëm që të shpëtoj nga përgjegjësia për krimin që e ka bërë. Zaevi mendon se nëse në gjykata vendos vazalë partiak, kjo do ta amnistojë ashtu siç e amnistoi Branko Cërvenovski për krimin në “Global” në vlerë prej tetë milionë euro apo siç Katica Janeva e shpëtoi nga përgjegjësia në rastin “Puçi”, ka shtuar Kostovski.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.