fbpx

VMRO DPMNE: Maqedonia po bëhet viktimë e sjelljes anti- shtetërore të Zaevit dhe LSD-së

-

“LSD heshti pas vendosjes së flamurit shqiptar në kabinetin e kryetarit të Kuvendit. Tani LSD hesht edhe lidhur me deklaratën e Talat Xhaferit se do ta zyrtarizoj gjuhë shqipe në mbarë territorin ndërsa Kuvendi në Maqedoni do të jetë parlamenti i tretë në rajon ku seancat do të zhvillohen në gjuhën shqipe”, ka thënë VMRO DPMNE në kumtesën e rregullt ditore.

Në të më tej shuhet se “këtë herë e tërë Maqedonia është bërë viktimë e sjelljes anti- kushtetuese të Zaevit dhe LSD-së”.

“Zaevi dhe LSD, që të shpëtojnë veten nga përgjegjësia për krimet e bëra, janë në gjendje t’i shesin interesat shtetërore dhe nacional të Maqedonisë”, thuhet më tej në kumtesë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
lynda course free download
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free