fbpx

Hristov: Gazataria në komë të thellë

-

Siç duket dy vitet e kaluara në Maqedoni asgjë nuk ka ndryshuar, mirëpo, në fakt shumë gjëra ndryshuan, vlerësoi Bobi Hristov në panel- diskutimin “Speak up” (“Flisni” ose “Ngrini zërin”), konferencë në Bruksel për gjendjen e mediumeve në vend dhe Ballkanin Perëndimor dhe Turqi.
– Nëse para një vitit ishte pavetëdije, tani është në gjendje kome. Gazetaria është e  vdekur. Mediumet, me përjashtime të pakta, nuk i shërbejnë publikut, por politikës- tha Hristov, duke shuar se pushteti nëpërmjet fushatave të tij shfrytëzon mediat për të bërë propagandë.
Në fjalimin e tij Hristov përmendi se Maqedonia nuk ka kërcënime për jetë të gazetarëve dhe se ka rënë numri i padive që ngrenë politikanët, mirëpo rritet numri i padive ndërmjet gazetarëve.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download