fbpx

Goran Milevski kryetari i ri i PLD-së

-

Goran Milevski prej sot do të jetë kryetari i ri i Partisë Liberale Demokratike. Kjo u vendos në kuvendin e gjashtë të partisë sot. Në takimin u miratua statuti i ri, rezolutat për mbështetjen e bizneseve të vogla dhe mikro ndërsa i rizgjodh edhe sekretari i përgjithshëm Dufe Kukoski.

 

Për politikën e partisë në pushtet dhe politikës së kryeministrit Nikolla Gruevski, Milevski konsideron se ai vazhdon të mbizotërojë me metoda më autoritare të frikësimit dhe arrestimit të kundërshtarëve politik.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.