fbpx

Dimitriev nuk ka firmosur për Maksutin për zv- ministër të mbrojtjes

-

Propozimi i Bashkimit Demokratik për Integrim për anëtar të ri të Qeverisë, Bekim Maksuti, i njohur në vitin 2012 per përuljen me uniformën e ARM-së së bashku me ministrin e mbrojtjes Fatmir Besimi para përmendores së UÇK-së në Sllupçan, nuk ka marrë vizën e kryeministrit Emil Dimitriev për zëvendësministër.

Në listën e dërguar në Parlament, me ministra dhe zëvendësministra të propozuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe të nënshkruar nga Dimitriev, mungon vetëm emri i Maksuti.

Tani lista zyrtare në vend të 12 propozimeve i ka 11 propozime për ministra dhe zëvendës ministra.

Nga BDI-ja për momentin nuk ka informacione nëse do të propozojnë emër të ri për shkak të Maksutit ose deri në zgjedhje Qeveria do të funksionoje pa zëvendësministër në resorin e mbrojtjes.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.