fbpx

Bejli 50 minuta priti Gruevskin

-

Pesëdhjetë minuta ambasadori i ShBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, priti kryeministrin Nikolla Gruevski në hapjen dhe lëshimin e objektit të ri shkollor të Shkollës shtetërore për  rehabilitimin e fëmijëve dhe të rinjve me shikim të dëmtuar “Dimitar Vllahov”

Nga kabineti i Gruevskit paralajmëruan vizitë të Komunës së Kisela Vodës. Në paralajmërim thuhej se ai do të merr pjesë në promovimin e objektit të ri shkollor të Shkollës shtetërore për  rehabilitimin e fëmijëve dhe të rinjve me shikim të dëmtuar “Dimitar Vllahov”.

Më vonë, sipas njoftimit, brenda agjendës së tij Gruevski duhet të ketë takime me banorët e fshatrave  Pritor, Usje, Pintija, Draçevë e pastaj do të vizitojë shkollën fillore Kuzman Shapkarov” në Draçevë, ku zhvillohen aktivitet ndërtimore për terren sportiv të tenist.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.