fbpx

Бејли го чекаше Груевски 50 минути

-

Педесет минути амабасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, го чекаше премиерот Никола Груевски на почетокот на пуштањето во употреба на нов училишен објект во Државното училиште за рехабилитација на деца и на младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“.

Од кабинетот на Груевски за денеска најавија посета на Општина Кисела Вода. Во најавата беше наведено дека тој ќе присуствува на пуштање во употреба на нов училишен објект во Државното училиште за рехабилитација на деца и на младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“.

За подоцна, според соопштението, во рамките на својата агенда, Груевски треба да има средби со жителите на селата Припор, Усје, Пинтија и на Драчево, а потоа ќе изврши увид во градежните активности при изградба на единечен тениски терен во основното училиште „Кузман Шапкарев“ и ќе има средба со жителите на населба Драчево.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Советот на Скопје усвои граѓански предлози за намалување на загадувањето, следно е да донесе одлуки и да ги спроведе

Советот на Скопје ги прифати сите 19 предлози за намалување на загадувањето на воздухот кои ги предложи првото Граѓанско климатско собрание на Скопје. Иницијативите се со различен рок на...