fbpx

Ambasada franceze në Shkup kërkon sigurim të shtuar policor

-

MPB ka rritur sigurinë ndaj ambasadës franceze. Këtë për Telma e konfirmojnë nga Ministria ku për shkaqe sigurie s’mund të tregojnë më shumë detaje.

Ambasada ka kërkuar masa të shtuara të sigurisë ndërsa Ministria është përgjigjur në mënyrë përkatëse. Kjo është ambasada e vetme që deri më tani ka kërkuar siguri, pas sulmeve verbale dhe fotografive tmerruese me nekrologë që dolën në rrjetin social “Imgur”.

Telma njofton se sot ka tentuar se cilët ambasadorë maqedonas janë thirrur në vendet amë të ambasadorëve dhe prej cilëve është kërkuar të japin shpjegime se çfarë po ndodh me sigurinë e përfaqësuesve të tyre në Maqedoni, por nuk ka arritur të merr përgjigje nga MPB.

Zyrtarisht deri më tani në MPB askush nuk ka kërkuar hetim për publikimin e fotografive.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.