fbpx

Шекеринска: Без прочистен список и регулација на медиумите, нема демократски избори

-

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, во придружба на претседателката на комисијата за информатичко општество, Цветанка Иванова, и претседателот на комисијата за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска ги посетија жителите на општина Радовиш.

– Вашите реални проблеми и проблемите на граѓаните не можат да допрат до јавноста затоа што провладините медиуми, преплатени со наши пари, прикажуваат поинаква, виртуелна реалност – рече Шекеринска, додавајќи дека корупцијата, криминалот, реалноста веќе 10 години се кријат со помош на медиумскиот мрак.

Шекеринска на насобраните граѓани им презентираше дел од програмата на СДСМ.

– Целта на нашата програма, која ја работевме заедно со вас е да ги промениме работите во државата, да обезбедиме иднина за младите дома, минималната плата да изнесува речиси 30.000 денари, ќе ги укинеме извршителските трошоци, ќе ја укинеме радиодифузната такса и ќе ја вратиме евтината тарифа на струјата. Кога СДСМ ќе ја преземе одговорноста, криминалот ќе биде победен. Заедно со вас Македонија ќе биде добро место за живеење, добро за сите – рече Шекеринска, додавајќи дека без прочистен список и без регулација на медиумите, нема слободни, фер и демократски избори.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Сајберпанк играта „Ghostrunner“ до утре е бесплатна на „Epic Games“

Играта „Ghostrunner“ со сајберпанк тематика, паркур скокање и прекачување каде играте „уличен самурај” што користи надградена катана и кибернетски импланти, е достапна за бесплатно преземање од „Epic Games“ до...