fbpx

Почувствуван земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

-

Денеска, во 13.10 часот, во југоисточните делови на Македонија, е почувствуван земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 120 километри југоисточно од Скопје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....