Есен

Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност, а по одделни котлини, претпладне, со појава на магла.

Температурата ќе се движи до 19 Целзиусови степени.

Во Скопје и во околината, времето ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Минималмата температура ќе биде шест степени, а во текот на денот ќе достигне 18 степени.