fbpx

На Клиниката за токсикологија биле примени 30 лица

-

На Клиниката за токсикологија биле примени 30 лица во алкохолизирана состојба, од кои 60 проценти мажи и 40 проценти жени, а имало и шест малолетници, од кои најмалата имала 14 години.

– Главно, се работеше за интоксикации со алкохол, додека во три случаи биле со марихуана и со психоактивни супстанци, како што се екстази и други разни таблети – информираше в.д. директорот на клиниката, Нестор Поповски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...