fbpx

МВР: Марихуана, прашкаста материја и таблети пронајдени кај девет лица во Струмица

-

За време на одржување на музички настан во градскиот парк во Струмица пронајдена е дрога кај девет лица, информираат во Министерството за внатрешни работи.

„Во периодот вчера од 18 часот до 6 часот на 8 септември, за време на одржување на музички настан во градски парк во Струмица, полициски службеници од секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода С.С. (26), Д.С. (20), Г.Б. (28), М.А. (45), А.С. (24), А.М. (25) и А.Б. (28), сите од Скопје, Џ.Б. (40) од Струмица и А.А. (19) од Кавадарци. При преглед над лицата била пронајдена и одземена марихуана, прашкаста материја, таблети“, соопшти МВР.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Амбасадорот на Обединетото Кралство за почетокот на реализацијата на Меѓународната стратегија за жените и девојките 2023-2030 

Понекогаш се чини дека борбата за родова еднаквост станува сѐ потешка и потешка. Жените во Иран се малтретирани поради начинот на којшто се облекуваат, девојките во Авганистан се спречени...
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free online course
download huawei firmware
Download WordPress Themes Free
online free course