fbpx

Маж фатен со 5 кг хероин вреден 200.000 евра во ранец на бул. Босна и Херцеговина

-

Полицијата синоќа на булеварот „Босна и Херцеговина“ во Скопје го претресла и потоа го привела А.О. (37) од Гостивар, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

Кај него се пронајдени околу пет килограми хероин во вредност од околу 200.000 евра, кои ги носел во ранец. Дрогата била спакуванa во девет пакувања.

Против уапсениот МВР денеска ќе поднесе кривична пријава во надлежното ОЈО Скопје.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Невистинито: На фотографијата не се жени кои ги пријавиле сопрузите за мобилизација во украинската војска

На фотографијата не се прикажани жени кои биле наградени затоа што ги пријавиле своите сопрузи во војска, туку жени од урбаната заедница Лозова кои изработиле и спровеле голем проект...