fbpx

Магливо и студено време

-

Времето денеска ќе биде студено и магливо, со мала облачност. Во попладневните часови се очекува намалување на маглата.

На повисоките делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се движи од минус пет до два Целзиусови степени, а дневната од седум до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до девет Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Таравари: Сè уште немаме долгорочно и сигурно решение за хируршките клиники

Оперативниот програм во хируршките клиники е редуциран, има многу помалку операции во споредба со периодот кога работеше централниот компресивен систем. Но, сепак сè функцонира. Немаме сè уште долгорочно и...