fbpx
Таг: студено време

таг: студено време

Раат од аерозагадувањето: следат денови со дожд, снег и студено време

Македонските граѓани барем малку ќе можат да здивнат од енормното загадување на воздухот коешто го дишеа изминатиов период. Според временската прогноза на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), денеска и утре времето во земјава ќе биде врнежливо и ќе дува најпрво југоисточен, а потоа и северен ветер. Денеска низ целата земја ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои ќе продолжат...

Студено време со температура до осум степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од нула до 8 Целзиусови степени. Во Скопје и во околината нè очекува слично време со температура до 6 Целзиусови степени. Во текот на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд и од...

Магливо и студено време

Времето денеска ќе биде студено и магливо, со мала облачност. Во попладневните часови се очекува намалување на маглата. На повисоките делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од минус пет до два Целзиусови степени, а дневната од седум до 14 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура...

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...