fbpx

Студено време со температура до осум степени

-

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и студено. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе се движи од нула до 8 Целзиусови степени.

Во Скопје и во околината нè очекува слично време со температура до 6 Целзиусови степени.

Во текот на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд и од снег.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Болницата и куќите под вода, Тетово и овој пат неподготвено за невремето

Блокирани улици, автомобили со искршени стакла, поплавени подруми, уништени дрвја. Ова е билансот од вчерашните врнежи во Тетово, кои околу еден час беа придружувани со град. И додека граѓаните...