fbpx

Јужнокорејски авион се запали на аеродромот во Токио

-

Повеќе од 300 патници и членови на посадата се евакуирани од авион на јужнокорејска компанија, откако при полетување од токискиот аеродром Хенада му се запалил левиот мотор.

Поради инцидентот, властите одлучиле привремено да го затворат за сообраќај аеродромот.

Никој не е повреден, иако околу 30 патици се пожалеле дека не се чувствуваат добро.

Од авионот се евакуирани 302 патника и 17 припадници на посадата.

Авионот требал да лета кон Сеул, главниот град на Јужна Кореја.

https://www.youtube.com/watch?v=x-xhO_N8WkI

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Владимир Путин во посета на Виетнам

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Виетнам, каде ќе се сретне со лидерите на владејачката Комунистичка партија. Со оваа посета, рускиот претседател ја завршува својата кратка тура на официјални...