fbpx

Изгореа бараките кај ресторан „Имес“

-

Неколку бараки изгореа во синоќешниот пожар на скопскиот булевар Илинден, во близина на ресторанот „Имес“.

Шест противпожарни возила го гаснеа пожарот, кој ги зафатил бараките што се користеа како магацински простор.

Засега не се знаат причините за избувнувањето на пожарот, кој предизвика голема материјална штета.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ЦУК: Спасен овчар и стотина негови овци, биле заглавени на остров на надојдената Црна Река

Центарот за управување со кризи соопшти дека е спасен овчар кој, заедно со неговите овци, ненадејно се нашол на речен остров, откако реката Црна надошла. „На Единствениот број за итни...