fbpx

Груевски – Дол: Опозицијата да се врати во Собранието

-

Премиерот Никола Груевски претпладнево се сретна со првиот човек на најголемата Европска народна партија (ЕПП), Жозеф Дол.

– Го информирав Дол за состојбата во Република Македонија, вклучително и за актуелностите поврзани со случајот „Пуч“ и со деталите околу него. Тој внимателно слушаше и прашуваше за одредени детали и многу се интересираше. Неговото мислење е дека македонската опозиција треба да се врати во Собранието и таму да се решат работите – истакна Груевски.

Според премиерот, Жозеф Дол презел обврска и понатаму да го следи одблиску случајот, да се информира и, доколку е потребно, и лично да помогне во иднина.

Груевски ќе присуствува на Самитот на Европската народна партија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Три лица загинаа во сообраќајна несреќа на автопатот Свети Николе-Штип

Тројца загинати е епилогот од денешната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Свети Николе-Штип во близина на наплатната рампа „Кадрифаково“. Како што информираат од МВР, незгодата се случила...
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download coolpad firmware
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download