fbpx

Гори поранешната фабрика „Треска“, голем облак чад се издигна над Скопје [Галерија]

-

Попладнево изби голем пожар во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“. Голем облак чад се издига над Скопје.

Фото: Мета.мк

Пожарот веќе се гасне со екипи и возила на скопската Противпожарна бригада, а на местото има и полиција.

Горат поранешни хали на фабриката, а во пошироката околина на фабриката се чувствува мирис на запалени дрва и на изгорена пластика.

Повеќе информации наскоро.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
online free course