fbpx

Гори дивата депонија кај „Борис Трајковски“ во скопски Карпош [Галерија]

Пожарот го гаснат три возила со седуммина пожарникари и се очекува набрзо да биде локализиран

-

Гори депонијата кај спортскиот центар „Борис Трајковски“ во скопски Карпош. Од Противпожарната бригада соопштуваат дека се запалени сува трева и ѓубре од депонија.

Пожарот го гаснат три возила со седуммина пожарникари и се очекува набрзо да биде локализиран.

Над населбата повеќе од еден час се гледа густиот црн чад.

Веќе неколку години во текот на зимата овој простор се трупа со ѓубре, а потоа на лето се пали, по што депонијата понекогаш гори со денови.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

По одлуката за повисоки плати на УКИМ и професорите на останатите јавни универзитети бараат повисоки плати

Вработените во Универзитетот во Тетово денеска излегоа на протест поради непотпишувањето на Колективниот договор од страна на Собранието за зголемување на платите како на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“....