fbpx

Дојави за бомби во повеќе училишта во Белград

За агенцијата Бета од српското МВР потврдиле дека околу 13 часот неколку белградски училишта добиле дојава за подметнати бомби. Оттаму додаваат дека засега не се знае точниот број на училишта кои добиле пријави

-

Основните училишта „Владислав Рибникар“ во Врачар, „Исидора Секулиќ“ во Савски венец, „Јован Миодраговиќ“ во Врачар и „Обединети нации“ во Церак, „Ратко Митровиќ“ во Нов Белград, „Владимир Роловиќ“ и „Бранко Ќопиќ“ во Видиковац се само дел од оние во кои денеска имало дојави за бомби, пренесува Н1. 

Учениците од ОУ „Исидора Секулиќ“ биле испратени дома, а од ОУ „Јован Миодраговиќ“ го напуштиле училиштето и ги чекале родителите да ги земат.

За агенцијата Бета од српското МВР потврдиле дека околу 13 часот неколку белградски училишта добиле дојава за подметнати бомби. Оттаму додаваат дека засега не се знае точниот број на училишта кои добиле пријави.

Дојавите за бомби во училиштата и институциите во Србија беа чести во претходната година и за сите нив беше утврдено дека се лажни.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Агресивен пензионер е снимен во итната служба на Неапол, а не на вакцинален пункт

Видеото од објавата што ја рецензираме не е од центар за вакцинација туку од итната помош во Неапол. Како што информираат проверувачите на факти на на Factcheck.vlaanderen, самата болница...