fbpx

Дизелот поскапува за 2 денара за литар, останатите деривати остануваат на цените утврдени вчера

-

На денешната седница Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕВУ) утврди нова, за 2 денара повисока цена на дизелот.

Цените на 95-октанскиот и на 98-октанскиот бензин, како и на екстра-лесното масло за домаќинство и на мазутот остануваат на вчера одредените бројки.

Од полноќ, дизелот ќе се продава по 99,5 денари за литар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 95 чини 107 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 чини 109 денари, екстра-лесното масло 95,5 денари за литар, а мазутот се продава за 54,64 денари за килограм.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Израелски тенкови влегле во Рафах

Израелските сили вчеравечер влегле во Рафах со тенкови. Во градот во јужна Газа биле забележани напади од тенкови, артилерија, хеликоптери и дронови, пренесува Гардијан. Нападите врз Рафах изминатиот месец принудија...