fbpx

Дизелот поскапува за 2 денара за литар, останатите деривати остануваат на цените утврдени вчера

-

На денешната седница Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕВУ) утврди нова, за 2 денара повисока цена на дизелот.

Цените на 95-октанскиот и на 98-октанскиот бензин, како и на екстра-лесното масло за домаќинство и на мазутот остануваат на вчера одредените бројки.

Од полноќ, дизелот ќе се продава по 99,5 денари за литар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС – 95 чини 107 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 чини 109 денари, екстра-лесното масло 95,5 денари за литар, а мазутот се продава за 54,64 денари за килограм.

МОН: Запишувањето вонредни ученици во медицинските училишта се става во мирување

Сите јавни средни училишта во државата кои имаат добиено верификација за изведување на настава од здравствена струка се известени дека запишувањето на вонредни ученици се става во мирување, почнувајќи...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download coolpad firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course