fbpx

БЕГ утре ќе пушти парно греење

-

Иако грејната сезона официјално заврши на 15 април, „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) утре ќе пушти парно за своите корисници, велат од компанијата за „Мета“.

– Од производство во БЕГ имаат терк по кој пресметуваат кога треба да пуштаат парно, така што и законски се обврзани утре да пуштат – велат од компанијата.

На веб-страницата на „Балкан енерџи груп“ стои известување дека топланите до 30 април ќе останат подготвени заради евентуален рестарт, доколку прогнозираната средна надворешна температура за наредниот ден е еднаква или помала од 12 Целзиусови степени, според податоците од Управата за хидрометеоролошки работи и доколку Регулаторна комисија за енергетика по таа основа донесе одлука за испорака на топлинска енергија.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Експанзијата на Елден Ринг најавена за 20 јуни, преднарачки може да се прават уште сега

Експанзијата на Елден Ринг „Shadow of the Erd Tree“ е најавена за 20 јуни, но преднарачки на Steam може да се прават уште сега. Ви ја препорачуваме основната верзија...