fbpx
Пребарај

Baldurs Gate 3 - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, пребарајте уште еднаш

Гејминг флеш вести: Нов „HonestCon“, „TGA 23“ инцидент, излегувањето на „Аватар“

Токму кога се помисли дека „Game Awards 2023“ помина без слични инциденти како лани, протече видео од снимка на „идиот екранот” за луѓето на...

Baldur’s Gate 3 е игра на годината: Погледнете ги највпечатливите трејлери и победниците на The Game Awards 2023

Најнаградувана игра на последните Game Awards дефинитивно е Baldurs Gate 3, која воедно го доби признанието и за игра на годината, што и беше...
Baldur's Gate 3 official Press Kit Image from main site of the game https://larian.com/press

Балдурс Гејт 3 (Baldur’s Gate 3) конечно е објавена во целост и реди големи успеси

Балдурс Гејт 3 (Baldur's Gate 3) конечно е објавена во целост и реди огромни успеси. Моментално на сите играчи на ММО и RPG игри...
Номинации на главните игри од сајтот The Game Awards 2023

Отвореното гласање за номининираните игри трае до 7 декември

Номинациите на игри од „Game Awards 2023“, за кои има отворено гласање до 7 декември, може да гласаат играчи ширум светот на оваа веб-страница....

Гејминг индустријата со најнови вести за љубителите на игри

Во најновите гејминг вести неделава ви го преставуваме видеото од HonestCon за Starfield, известуваме за одењето во пензија на Сениор Арт директорот од Близард...
Dragon's Dogma 2 Screenshot from the main site of the game dragonsdogma.com

Златно доба на RPG игрите: Во исчекување на Path of Exile 2, Dragon’s Dogma 2 и Titan’s Quest 2

Моментално според гејминг критичарите живееме во новото Златно доба на RPG игрите и има одлично видео од IGN што ја објаснува оваа појава. Неслучајно,...

Кратки гејминг вести за најновите игри летово

Baldur's Gate 3 ќе има ни помалку ни повеќе, туку 17.000 опциски краеви на играта. Оваа најава е спектакуларна, бидејќи на ниедна игра претходно...

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

БАЛКАН

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ